Seturi de date de transcriere a dosarelor medicale pentru proiecte AI și ML

Seturi de date disponibile pentru transcrierea dosarelor medicale pentru a-ți porni proiectul AI în domeniul sănătății.

Date de transcriere a fișei medicale

Conectați datele medicale pe care le-ați lipsit astăzi

Găsiți datele corecte de transcripție a fișelor medicale pentru IA medicală

Antrenați-vă cu precizie modelul AI medical cu cele mai bune date de antrenament din clasă. Fișele medicale transcrise se referă la transcrierea conversației dintre medic și pacient, transcrierea rapoartelor medicale și evaluarea medicală. Ajută la cartografierea istoricului medical al pacientului pentru vizitele viitoare și, de asemenea, acționează ca punct de referință pentru medici. Catalogul nostru de date standard vă ajută să obțineți cu ușurință date de pregătire medicală în care puteți avea încredere.

Dosare medicale transcrise de la raft:

  • Transcrierea a 257,977 de ore de dictare a medicului din lumea reală din 31 de specialități pentru a pregăti modele de vorbire în domeniul sănătății
  • Diverse înregistrări medicale transcrise – Raport operativ, Rezumat de externare, Notă de consultare, Notă de admitere, Notă ED, Notă clinică etc.
  • Audio și transcripții redacționate PII care aderă la Ghidurile Safe Harbor în conformitate cu HIPAA
SpecialitateAproximativ. Nr. dosare medicaleAproximativ. Nr. de caractere
Medicament contra durerii1135,515
Chirurgie podiatrică241,08,258
Chirurgie plastica – specialitate1836,04,359
Asistent medic.381,27,349
Terapeut fizic1,71346,81,870
Medicină fizică și reabilitare23,5235,77,01,697
Pediatrie9,2714,26,54,058
chirurgie pediatrică2390,525
Specialitatea pediatrie68220,63,509
Pneumologie pediatrică401,58,625
Stomatologie pediatrică4208,99,253
Patologie43,4622,76,60,828
PANP1,45,96044,53,32,915
Pedichiură12,0563,91,63,411
De Management a Durerii3062,650
ORL19,5483,95,00,098
Osteopatic5,5661,36,79,541
ortopedic1,45,05327,75,08,345
Ortopedie si Medicina Sportiva3,1651,43,93,798
Chirurgie orala1332,527
Chirurg oral și maxilo-facial818,733
Oftalmologie19,2994,48,44,680
ÎNGRIJIRI OPERATORII513,637
Oncologie82,30029,63,70,809
Terapeut ocupational682,38,853
Intervenție Chirurgicală2,36,78864,27,35,680
Ingrijirea plagilor2115,82,123
Vascular/General2684,11,007
CHIRURGIE VASCULARĂ1566,74,129
Urologie96,93413,55,27,616
Chirurgie gastrointestinală superioară581,80,361
Necunoscut7,48,0541,69,50,98,900
Traumatologie și ortopedie1,30853,08,512
transplant321,28,670
Chirurgie toracică371,53,325
Medicina toracică271,64,106
Specialitatea chirurgicala29010,14,789
Asistent medic chirurgie34,315
Medicina muncii76334,76,696
Medicamente pentru sportivi491,48,200
Logopedie3279,81,803
reumatologie1244,32,080
rezident64119,90,867
Reabilitare30,0789,61,87,590
Radiologie6,30,98364,19,87,812
Pulmonar64,36815,66,29,273
Psihoterapie (specialitate)22929,61,345
Psihiatrie70,26935,10,76,474
Asistență medicală primară727,134
Medicina preventiva1914,35,298
Dentystyczny1,23329,74,753
General31313,77,179
Gastroenterologie62,15812,79,38,968
Practică de familie2,49869,42,820
Asistent medical de familie9,0181,86,24,462
Medicina de familie2,63,48053,40,93,592
Endocrinologie3,21291,07,557
Specialist camera de urgenta37812,72,557
Caz de urgenţă62,25616,24,31,343
Asistent medic ED7031,316
Ureche, Nas și Gât65820,74,977
Radiologie diagnostică7,59172,68,441
Dermatologie3,47462,28,845
Cabinet stomatologic general2599,740
Critical Care9,6453,42,13,951
Fiziologie clinică16010,03,807
Hematologie clinică27,546
Chirurgie cardiotoracică1055,321
cardiotoracica1227,06,280
Cardiologie15,66,7213,20,98,50,575
APRN1,69354,36,558
Anestezice921,300
Anestezie22,2804,80,25,191
Alergie și imunologie22,20248,273,220
Accident și urgență359723,866
IH-Sănătate Industrială94527,57,753
OB / GYN42,73911,41,18,874
Asistent medical – Familie1132,81,032
Asistenta medicala43227,19,033
Neurochirurgie75531,46,223
Neurologie17,7864,90,64,199
Neuro/TBI1,15751,42,035
nefrologie39,82110,14,22,013
Medic1223,68,833
Oncologie medicală674,87,088
Medicină Internă, Medicină Pulmonară, Medicină Critică și Medicina Somnului1022,10,331
Medicină Internă și Nefrologie1115,19,283
Medicina Interna6,23,0721,74,14,86,763

Total

5,172,76611,331,920,127
Hospitalist1,49344,03,854
Hospice și Medicină Paliativă412,10,206
L197,869
Hematologie – Oncologie39411,20,038
Ginecologie2598,953
GI55018,71,706
Medicină geriatrică5,3231,57,49,785
Chirurgie generala2,22089,65,239
Chirurg general89314,11,292
Psihiatrie generală361,18,388
Medicina generala32711,91,224

Ne ocupăm de toate tipurile de licențiere de date, adică text, audio, video sau imagine. Seturile de date constau din seturi de date medicale pentru ML: set de date de dictare a medicului, note clinice ale medicului, set de date de conversație medicală, set de date de transcriere medicală, conversație medic-pacient, date de text medical, imagini medicale – scanare CT, RMN, ultrasunet (cerințe personalizate pe bază de colectare) .

Shaip contactați-ne

Nu găsești ceea ce cauți?

Sunt colectate noi seturi de date medicale disponibile pentru toate tipurile de date 

Contactați-ne acum pentru a renunța la grijile dvs. de colectare a datelor de formare medicală

  • Prin înregistrare, sunt de acord cu Shaip Politica de Confidențialitate și Termeni şi Condiții și îmi dau consimțământul pentru a primi comunicări de marketing B2B de la Shaip.